Prajem vám všetkým krásny deň,
v dnešnom článku by som vám chcela predstaviť nové pečiatkové podušky, ktoré sú špeciálne svojím zložením a aj vlastnosťami. Volajú sa Distress Oxide a nájdete ich aj v ponuke Hobbyshopu.
Obal sa líši farbou. Klasické Distress Ink sú v čiernom obale
a nové Distress Oxide sú v sivom obale. Postupne pribúdajú farby v rade oxide. Vraj do konca tohto kalendárneho roka by mali byť všetky farby doplnené aj vo forme Distress Oxide. Zatiaľ neexistuje miniverzia oxidov, len veľké podušky.
Na porovnanie som vybrala rovnaký odtieň. Rozdiel je zrejmý už na prvý pohľad.
Distress Oxide sú totiž kombináciou dye a pigmentovej poduškovej bázy. Jedná sa o unikátnu kombináciu, ktorá prináša mnoho možností na využitie.
Základné rozdelenie a vlastnosti podušiek som popísala v mojom predošlom článku. Nechcem sa opakovať, preto ak vám tento článoček ušiel, tak si ho opäť môžete prečítať TU
Odskúšanie podušiek z rodiny Memento, VersaMagic, Brilliance
Klasické Distress Inks sa vpíjajú do papiera a nie sú vhodné na pečiatkovanie. Majú však veľa iných výhod. Jednou z hlavných výhod je ich znášanlivosť s vodou.
Distress Oxides sú ich úplným protikladom. Vďaka pigmentovej zložke sa do papiera nevpíjajú, naopak zostávajú na jeho povrchu takže sa s nimi dobre:
– tupuje / blenduje
– pečiatkuje
-na papieri zostávajú dlho vlhké preto ich môžete posypať priehľadným embosingovým práškom a ušetriť pár eur kúpou nového embosingového prášku.
– reagujú s vodou
– sú krémové
– veľmi dobre sa s nimi pečiatkuje na tmavšom povrchu
Skladujem ich zatiaľ v malých škatuľkách, ktoré som si kúpila v IKEA.
Príklad blendovania / tupovania
Vďaka krémovému zloženiu si vytvoríte ľahko krásne farebné prechody, tzv. ombré.
Ako som spomínala, aj oxide reagujú s vodou. Pokvapkajte papier vodou a chvíľu ju nechajte vsiaknuť.
Potom priložte papierový obrúsok alebo handru a vodu odstráňte. Zostanú vám krásne biele bodky. Oxide celkovo milujú vodu. Rozžiaria sa a farby ešte viac vyniknú.
Ako však viete, nie som veľká milovníčka mixed media, preto túto vlastnosť často nevyužívam. Takto som vytvorila aj túto fialovú pohľadnicu:
Farby môžete medzi sebou mixovať a vďaka teórii farieb dosiahnuť krásne prechody. napr. na tejto pohľadnici som nepoužila oranžovú, len odtiene žltej a ružovej.
Avšak vždy môžete zostať aj v jednej farebnej skupine. Ombré je skvelé stále.
Ako vidíte na tejto pohľadnici, Distress Oxide som využila aj ako klasickú pečiatkovú podušku.
Pečiatkovanie s Distress Oxide
Samozrejme, ja používam hlavne svetlé a jasné farby, ale v ponuke nájdete aj tmavšie a viac vintage odtiene.
Pečiatkuje sa nimi veľmi dobre. Mne sa viac páči využívať ich s plnými obrázkami (siluetami), aby vynikli ich farby. Rovnako dobre však nimi opečiatkujete aj detailné obrázky.
Mimoriadne ma však baví pečiatkovať nimi na tmavom alebo kraftovom podklade. Je to fakt super.
Dúfam, že sa vám úvod do nového sveta Distress Oxides páčil. Ak by ste mali nejaké otázky, nebojte sa opýtať.
Prajem krásny zvyšok dňa,
Valika
Pridaj komentár